9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem

Kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem

W dzisiejszych czasach każdy posiada telefon z niezwykle dobrej jakości aparatem. Dlatego zrobienie unikatowego zdjęcia nie wymaga już drogiego sprzętu fotograficznego. Poniżej przedstawiamy proste i szybkie, a przede wszystkim kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem
  • jakie są ciekawe pomysły na zdjęcia w lustrze
  • jak zrobić zdjęcia telefonem bez wychodzenia z domu

Zobacz także: Pierwsze wrażenie – pomysły na zdjęcia profilowe

Jakie są kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem?

Nietypowy portret

Aby wykonać zdjęcie portretowe należy wykorzystać przedni aparat w telefonie, pozwoli nam to na stały podgląd i ustawienie odpowiedniego kadru. Kolejną ważną kwestią jest światło. Fotografowana twarz powinna być dobrze oświetlona. Najlepiej jest tutaj wykorzystać naturalne światło słoneczne, ustawiając się przy oknie. Kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem w tym przypadku to, np. wykorzystanie dużej ramki (takiej z obrazu lub z samodzielnie zrobionej z kartonu). Kolejnym ciekawym pomysłem może być zdjęcie na łące pełnej kwiatów. Wystarczy położyć się na trawie, tak aby kwiaty znalazły się blisko twarzy. Innym wariantem tego projektu będzie ułożenie długich włosów na płasko dookoła głowy i wplecenie w nie kwiatów.

Flat lay, czyli zdjęcie z lotu ptaka

Do zrobienia tego typu zdjęć potrzebny będzie płaski teren (np. łóżko, stolik, czy podłoga) na której ułożymy kompozycje z rzeczy, jakie chcemy sfotografować. Ten rodzaj zdjęć jest popularny szczególnie na Instagramie. Często jest wykorzystywany w fotografii kulinarnej do robienia zdjęć posiłków, ale można także w ten sposób sfotografować, np. stylizację ubraniową. Aby wykonać to ujęcie należy stanąć na krześlę, żeby zrobić perspektywę z góry. Następnie trzeba ustawić ostrość na leżące przedmioty, które są na pierwszym planie zdjęcia. Tło w tym przypadku powinno być rozmazane.

pomysły na zdjęcia w lustrze

Odbicie w wodzie

Tę fotografię wykonujemy zwykle na zewnątrz i potrzebujemy do niej kałuży lub jeziora. Często w ten sposób robi się zdjęcia architekturze i zabytkom. Aby wykonać to ujęcie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze trzeba zbliżyć telefon jak najbliżej wody (uwaga, żeby nie wpadł!). Po drugie, jeśli robimy zdjęcie w pionie, warto odwrócić telefon do góry nogami. Wtedy obiektyw znajdzie się bliżej wody i pozwoli to na uzyskanie szerszego  kąta i sfotografowanie większej części obiektu.

Jakie są ciekawe pomysły na zdjęcia w lustrze?

Na portalach społecznościowych dużą popularnością cieszą się selfie w lustrze. Jednak tego typu ujęcia stały się już monotonne i nie robią zbyt dużego wrażenia na obserwujących. Pokażemy kilka sposobów jak urozmaicić to zdjęcie, aby ponownie zachwyciło Twoją społeczność.

Artystyczne odbicie

To ujęcie będzie możliwe przy użyciu szyby lub lustra. Polega ono na ustawieniu się jak najbliżej naszego odbicia. Telefon w tym przypadku należy ustawić z boku, najlepiej na statywie. Ważne jest, aby kadr obejmował zarówno postać jak i odbicie. Efekt, który uzyskamy jest intrygujący. Takie zdjęcia na pewno zwrócą uwagę.

Wykorzystaj lustro w nietypowy sposób

Kto powiedział, że lustro służy tylko do przeglądania się? Przy pomocy telefonu i prostego programu do obróbki możemy ten kawałek szkła zamienić w niesamowite rzeczy. Trzymając lustro w rękach możemy zastąpić odbicie obrazu innym elementem lub ujęciem, tym samym zamieniając ten mały przedmiot jako portal do innego wymiaru!

Selfie na tle nieba

Połóż lustro na trawie, tak aby dało się w nim przejrzeć z góry. Ustaw się do zdjęcia. Są dwa rodzaje tego ujęcia. Pierwszy to selfie z widocznym telefonem. Drugi to sama postać, a zdjęcie zrobione telefonem na statywie, który jest schowany i nie odbija się w lustrze, tym samym nie będzie go widać w kadrze. Kontrastujące ze sobą kolory nieba (błękitny) i trawy (zielony) idealnie dopełnią zdjęcie. Jest to typowo wiosenne-letnie ujęcie, które doda powiew nowości na nasze social media.

Jak zrobić zdjęcia telefonem bez wychodzenia z domu?

Fotografia mobilna nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wyjątkowe zdjęcie można zrobić w domu używając codziennych przedmiotów w niestandardowy sposób, jak np. wspomniane lustro, czy ramkę. Wymienione kreatywne pomysły na zdjęcia telefonem jesteśmy w stanie wykonać bez wychodzenia z domu. Aby fotografie były wyjątkowe, wystarczy tylko pobudzić wyobraźnię!

FAQ

Czy potrzebuję specjalnego sprzętu do robienia kreatywnych zdjęć telefonem?

Nie, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. Wystarczy, że masz telefon z dobrym aparatem, a reszta zależy od Twojej kreatywności. Możesz używać standardowych funkcji aparatu w telefonie lub eksperymentować z różnymi aplikacjami do edycji zdjęć dostępnymi na smartfonie.

Jak mogę uzyskać unikalne i kreatywne zdjęcia telefonem?

Możesz uzyskać unikalne i kreatywne zdjęcia telefonem, eksperymentując z różnymi technikami fotograficznymi, takimi jak perspektywa, światło, kadrowanie, cień czy kompozycja. Możesz także grać z ustawieniami aparatu w swoim telefonie, takimi jak balans bieli, ekspozycja czy ostrość, aby uzyskać niezwykłe efekty. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i eksperymentuj z różnymi stylami fotografii, takimi jak makro, portret, krajobraz, abstrakcja czy sztuka uliczna.

Czy muszę znać się na fotografii, żeby robić kreatywne zdjęcia telefonem?

Nie, nie musisz być ekspertem w dziedzinie fotografii, żeby robić kreatywne zdjęcia telefonem. Wystarczy, że masz pomysł na interesującą kompozycję lub ciekawą historię do opowiedzenia poprzez zdjęcie. Możesz inspirować się innymi fotografami lub artystami, ale pamiętaj, że każdy ma swój unikalny styl i tworzenie własnych pomysłów i zdjęć jest częścią kreatywnego procesu. Wystarczy być ciekawym, eksperymentalnym i otwartym na nowe możliwości, żeby wykonać kreatywne zdjęcie.

Udostępnij