9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Romantyczne chwile – pomysły na zdjęcia ślubne w plenerze

Romantyczne chwile – pomysły na zdjęcia ślubne w plenerze

Ceremonia ślubu to wyjątkowy moment, który warto uwiecznić na zdjęciach. To też niezwykły czas, aby stworzyć pamiątkę z ukochaną osobą na długie lata. Poznaj pomysły na zdjęcia ślubne w plenerze i zainspiruj się do zrobienia pięknych fotografii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy warto wybrać się na sesję ślubną w plenerze
  • jakie są pomysły na zdjęcia ślubne w plenerze
  • jakie tipy przydadzą się podczas sesji ślubnej

Czy warto wybrać się na zdjęcia ślubne w plenerze?

Narzeczeni, którzy planują swój wielki dzień często zastanawiają się, czy jest sens organizowania takiej sesji ślubnej w plenerze. Młodym parom często wydaje się, że zdjęcia z ceremonii ślubu oraz wesela będą wystarczająca pamiątką z tego wyjątkowego dnia. 

Dlaczego zatem warto zainwestować czas i pieniądze w dodatkowe fotografie?

Sesja ślubna to jedyny moment tak naprawdę, kiedy Para Młoda jest ze sobą sam na sam. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na bardziej intymne chwile, bez tego zgiełku i tłumu gości. W ten sposób zdjęcia pokazują ich prawdziwe emocje względem siebie. To też czas tylko dla pary i z pewnością ciekawe pomysły na zdjęcia ślubne będą cieszyć jeszcze długo po ślubie. Warto także podkreślić, że są to stylizowane zdjęcia, które przepięknie będą wyglądać w albumie ślubnym, a także ramkach dekoracyjnych w domu.

Kiedy najlepiej zrealizować sesję ślubną w plenerze?

Wielu fotografów poleca zaplanować sesję ślubną w inny niż dzień ceremonii i wesela, aby na spokojnie skupić się na pięknych ujęciach i nie stresować się presją czasu. Poza tym ważne jest, aby para była wypoczęta i wyspana. W dniu ślubu jest zbyt dużo obowiązków i emocji, więc nie jest dobry czas, aby dokładać sobie kolejne zobowiązania.

fajne pomysły na zdjęcia ślubne

Jakie są pomysły na zdjęcia ślubne w plenerze?

  1. Zamek lub dwór

Takie miejsce sprawi, że zdjęcia nabiorą eleganckiego klimatu. Ponadto zapewniając szeroki wachlarz możliwości w wyborze kadrów i ujęć. Dodatkowo jeśli zdarzy się tak, że dopadnie nas deszcz, mamy możliwość schowania się pod zadaszeniem danego obiektu.

  1. Na łonie natury

Jeśli chcemy uzyskać fotografię wśród przyrody mamy wiele dostępnych możliwości. Częstym wyborem są parki oraz lasy. Tutaj przykładowym ujęcie może być wykorzystanie drzew poprzez wychylanie się zza pnia. Panna Młoda z jednej strony, Pan Młody z drugiej. Dodatkowo można oprzeć się o drzewo i pocałować. Są to urocze momenty miłości, które idealnie będą prezentować się na zdjęciach. Kolejnym miejscem może być strumyk albo jezioro, w którym sfotografujemy nasze odbicie. Panna młoda oprócz pięknej białej sukni ślubnej może założyć kwiecisty wianek na głowę, aby dopasować się do otaczającej przyrody.

ciekawe pomysły na zdjęcia ślubne

Jakie tipy przydadzą się podczas sesji ślubnej?

  1. Przygotowane pomysły na pozy i ujęcia

Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w pozowaniu przed obiektywem, tego typu sesja może być dla nas stresująca. Dlatego warto dobrze się do niej przygotować, aby możliwie jak najbardziej zniwelować stres z tym związany. Można zaczerpnąć inspiracji na takich stronach jak Pinterest, gdzie znajdziemy fajne pomysły na zdjęcia ślubne. Pozwoli to także zobaczyć jakie ujęcia nam się podobają, i które z tych kadrów chcielibyśmy mieć na naszych fotografiach.

  1. Co zabrać ze sobą na sesję?

Należy wziąć pod uwagę, że taka sesja zdjęciowa potrafi trwać kilka godzin, dlatego żeby zwiększyć komfort powinno się zadbać o kilka elementów. Po pierwsze należałoby mieć ze sobą coś do picia oraz drobne przekąski w razie jakby dopadł nas głód i pragnienie. Kolejną rzeczą są wygodne buty. Często w poszukiwaniu idealnego miejsca na sesje trzeba się trochę nachodzić, więc lepiej nie robić tego w butach z obcasem. Panna Młoda może zabrać ze sobą kosmetyczkę i lusterko jakby były potrzebne drobne poprawki. Poza tym obowiązkowy jest dobry humor i pozytywne nastawienie! 🙂

Udostępnij