9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Ściana pełna wspomnień – pomysły na zdjęcia na ścianie

Ściana pełna wspomnień – pomysły na zdjęcia na ścianie

Zdjęcia na ścianę to wyjątkowy sposób na zachowanie ważnych chwil, a także stworzenie ciepła domowego w naszym wnętrzu. Jeśli zastanawiasz się jak zaaranżować przestrzeń w domu i ozdobić ją zdjęciami, przedstawiamy niezwykłe pomysły na zdjęcia na ścianie.

W artykule dowiesz się:

  • jakie zdjęcia na ścianę najlepiej się sprawdzą
  • pomysły na zdjęcia na ścianie
  • polaroidy jako element dekoracyjny

Jakie zdjęcia na ścianę najlepiej się sprawdzą

Dekoracje mieszkania mają za zadanie sprawić, że nasz dom stanie się przytulny i doda osobistego charakteru. Dlatego ludzie tak chętnie ozdabiają przestrzeń wokół siebie. Coraz częściej wybiera się zdjęcia jako element dekoracyjny. Są to wyjątkowe ujęcia, które niosą ze sobą wspaniałe wspomnienia, takie jak, np. portrety rodzinne, ujęcia z ukochaną osobą lub przyjaciółmi. Ponadto to mogą to być także fotografie z ważnych chwil w życiu, jakim jest, np. moment ukończenia studiów, czy pamiątka z podróży.

zdjęcia na ścianę

Pomysły na zdjęcia na ścianie

  1. Klasyczna galeria

Zdjęcia na ścianę to przede wszystkim galeria stworzona z ramek. Możemy dobrać ramki w tym samym kolorze i stylu, aby zachować spójność kolażu. Albo każdą ramkę wybrać w innym kolorze i kształcie, aby dodać do dekoracji nowoczesnego stylu i abstrakcji. Kolejnym pomysłem może być galeria zdjęć czarno-białych, w klasycznych stylach wnętrz.

  1. Zdjęcia na klipsach

Świetnym pomysłem na dekorację ściany będzie powieszenie zdjęć za pomocą klipsów. Może to być standardowy sznurek, np. jutowy wraz z małymi drewnianymi klipsami. Ale także możemy zainwestować w sznurek ledowy, który dodatkowo oświetli nasze fotografie. Z fotografii możemy ułożyć także różne kształty, np. serce. Ten uroczy akcent idealnie sprawdzi się nad łóżkiem w sypialni.

  1. Zdjęcia na mapie świata

Jeśli jesteśmy typem podróżnika, który chce zdobywać nowe miejsca oraz marzy o odwiedzeniu wielu krajów ten pomysł będzie strzałem w dziesiątkę! Potrzebujemy powiesić na ścianę mapę świata. Może to być w formie plakatu lub drewnianych elementów dekoracyjnych. Kolejnym krokiem jest wydrukowanie zdjęć z danego miejsca i przyczepienie ich do pasującego kontynentu lub kraju. W ten sposób zachowamy wspomnienie z miejsca, które odwiedziliśmy, a także stworzymy piękną dekorację do salonu.

Pobierz kod osadzania

Polaroidy jako element dekoracyjny

Polaroidy to odbitka zdjęć uzyskana natychmiast po zrobieniu fotografii. Dwie rzeczy odróżniają zdjęcia z polaroidów od standardowych wydruków. Zdjęcia z polaroidów są mniejsze i mają białą obwódkę dookoła uchwyconego kadru. Dzięki temu zdjęcia zajmują mniej miejsca na ścianie czy w ramce, a dodatkowo ujęcie można podpisać datą oraz z jakiej okazji zostało zrobione zdjęcie. Oprócz umieszczenie zdjęcia na ścianie, polaroidy można powiesić w miejsca, z których często korzystamy. Dobrym miejscem może być lustro, tablica korkowa nad biurkiem, czy nawet na lodówce za pomocą magnesu. To malutkie zdjęcie idealnie wpasuje się w pomieszczenie wywołując uśmiech na twarzy za każdym razem, jak na nie spojrzymy.

Udostępnij