9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty

Własna firma a wizytówki online

Własna firma a wizytówki online

Prowadzenie własnej firmy bardzo często wiąże się z koniecznością promowania własnych usług oraz budowania marki osobistej. Istnieje wiele sposobów promocji własnego biznesu. Jedni promują się w internecie, natomiast inni stawiają na bardziej klasyczne rozwiązania. Niezależnie od sposobu, nieodłącznym elementem promocji powinny być wizytówki, które stanowią podstawową formę wymiany danych między naszym przedsiębiorstwem, a potencjalnym klientem.

Wizytówki online jako forma wymiany danych w biznesie

Wizytówki to jedna z najbardziej popularnych form wymiany danych w biznesie. Istnieje wiele drukarni online, które oferują swoim klientom wydruk wizytówek w różnych rozmiarach, kolorach oraz cenach. Większość z nich umożliwia również dokonanie wyboru jednego z spośród wielu gatunków papieru, służących do produkcji wizytówek. Najbardziej popularny gatunek papieru to papier kredowy o gramaturze 350g. Można go dodatkowo pokryć folią matową lub połyskującą. Wizytówki wykonane z tego materiału mogą być również użyte w inny sposób, np. jako kupony rabatowe, bilety, metki odzieżowe czy krótkie instrukcje obsługi produktu.

wizytówka online

Rodzaje wizytówek

Najpopularniejsze są wizytówki standardowe, które drukowane są na papierze kredowym o gramaturze 350g. Przy niskich nakładach nie jest taka wizytówka nie jest poddawana zabezpieczaniu, czy uszlachetnianiu ponieważ większość drukarni drukuje je w technologii cyfrowej. Taki rodzaj nakładów stosowany jest zazwyczaj w przypadku drukowania małych nakładów. Dla większych nakładów stosowana jest technologia offsetowa.

Innym rodzajem wizytówek są wizytówki drukowane na papierze ozdobnym. Tego typu rozwiązanie jest znacznie droższe, jednak wizytówki stworzone przy użyciu papieru ozdobnego cechują się dużą wyjątkowością, co może mieć bardzo korzystny wpływ na postrzeganie naszej firmy w oczach klientów.

Wizytówki plastikowe

Dla wielu przedsiębiorców wizytówki wykonane ze zwykłego papieru nie są satysfakcjonujące. W związku z tym decydują się oni na wizytówki plastikowe. Takie wizytówki drukowane są na plastiku pvc. Wizytówki plastikowe są znacznie bardziej eleganckie od tradycyjnych papierowych, a także o wiele bardziej wytrzymałe. Podłoże w wizytówkach plastikowych wyjściowo jest białe, lecz można też zadrukować je w wielu innych kolorach. Wizytówki mogą być wydrukowane jednostronnie lub dwustronnie, w zależności od naszych potrzeb. W przypadku dowolnego rodzaju wizytówek, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu plików, na podstawie których drukarnia przygotowuje wizytówkę. Większość drukarni, która oferuje wizytówki online posiada poradniki, dzięki którym można dowiedzieć się w jakim formacie należy przysłać pliki potrzebne do stworzenia wizytówki. W większości drukarni, czas realizacji druku rozpoczyna się już od 2 dni roboczych dla standardowych, papierowych wizytówek. Dla bardziej wymagających form druku czas realizacji może się nieco wydłużyć.

projekt wizytówki

Tworzenie projektu wizytówki

Projekt wizytówki stanowi jeden z najprostszych projektów poligraficznych. Wymaga to jednak nieco kreatywności, a niestety nie każdy przedsiębiorca czuje się dobrze jako grafik. W związku z tym większość drukarni oferuje pomoc w zakresie tworzenia projektu wizytówki. Za odpowiednią dopłatą, drukarnia jest w stanie stworzyć projekt na podstawie udzielonych przez nas wytycznych, lub przygotować coś zupełnie według własnego uznania. Z reguły taka usługa trwa około 3 dni. Po tym czasie drukarnia przesyła gotowy projekt do akceptacji, a jeśli wszystko jest w porządku rozpoczyna wydruk wizytówek. Przy tworzeniu projektu wizytówki potrzebne są niektóre dane, a mianowicie drukarnia musi znać dane firmy, adres oraz logo. Tworzenie loga nie należy do najtrudniejszych, jednak taką usługę również możemy zlecić komuś, kto specjalizuje się w tej dziedzinie. Większość drukarni posiada swoich grafików, którzy będą w stanie stworzyć logo naszej firmy za odpowiednią opłatą.

Cena wizytówek

Cena wydrukowania wizytówek waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od stopnia skomplikowania druku oraz ilości sztuk. Istotną kwestią, która wpływa na cenę takiej usługi jest też projekt wizytówki. Jeśli posiadamy własny projekt, na którym znajdują się wszystkie niezbędne dane to cena stworzenia takich wizytówek będzie znacznie mniejsza. Jeśli jednak zechcemy skorzystać z usług grafików pracujących w drukarni, wówczas za taką usługę musimy zapłacić więcej.

Udostępnij