9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Sesja fotograficzna w mieście – pomysły na zdjęcia w Krakowie

Sesja fotograficzna w mieście – pomysły na zdjęcia w Krakowie

Fotografia urbanistyczna ma na celu uchwycenie pięknego krajobrazu miejskiego, niezwykłych zabytków oraz wyjątkowej architektury. Jeśli marzysz o sfotografowaniu wspaniałego miasta jakim jest Kraków, a jednocześnie chcesz uniknąć tłumów turystów. W artykule przedstawimy unikatowe miejsca oraz pomysły na zdjęcia w Krakowie.

Agenda:

  • Dzielnica Podgórze
  • Rynek i okolice
  • Kazimierz

Dzielnica Podgórze – pomysły na zdjęcia w Krakowie

Kraków oferuje wiele wyjątkowych miejsc, które warto uchwycić w obiektywie aparatu. Podgórze to miejsce cieszące się różnorodnością i bogactwem obiektów. Oprócz klasycznego rynku, czyli placu z Kościołem mamy tutaj ogromne tereny zielone, jak np. Park Bednarskiego, w którym znajdziemy nawet stadion. W tej dzielnicy rozwinięta jest także gastronomia, a wiele ludzi uważa, że podgórskie kawiarnie, które są urokliwe, przypominają paryskie uliczki.

Kolorowe schody

W dzielnicy Podgórza na ul. Tatrzańskiej znajdują się schody, których każdy stopień jest pomalowany na inny kolor. Dodatkowo umieszczone zostały na nich pozytywne cytaty, takie jak np. “Nauczyć się żyć chwilą” ~ Z. Wodecki. Ta nietypowa atrakcja stała się popularna wśród mieszkańców Krakowa jak i przyjeżdżających turystów. Schody w kolorze tęczy to na pewno coś co warto sfotografować!

Rynek podgórski

Plac główny podgórza, na którym znajduję się Kościół św. Józefa to kolejne zjawiskowe miejsce do sfotografowania. Ponadto dookoła rynku znajduje się wiele zielonych terenów, które również nadadzą się do sesji zdjęciowej. Tego typu miejsce magicznie wygląda szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

Rynek i okolice

Tutaj akurat o brak turystów może być bardzo ciężko. Chyba, że przyjdziemy wcześnie rano albo trafimy na złą pogodę. Jednak tłumy ludzi nie powinny nas zniechęcić. Warto przyjść i fotografować uroki tego miejsca, szczególnie, że znajdziemy tutaj dużo zabytków i ciekawych obiektów architektonicznych. Zarówno rynek główny, jak i sąsiadujący mały rynek robią wrażenie i na zdjęciach również wyglądają niesamowicie.

Bazylika Mariacka

Jest to symbol tego miasta znajdujący się na rynku, przez co stał się najpopularniejszym Kościołem w Krakowie. Codziennie o pełnej godzinie z wieży mariackiej grany jest hejnał mariacki. co jest dodatkową atrakcją dla turystów. Także jeśli nie chcemy złapać tłumy ludzi przed Kościołem, powinniśmy wziąć to pod uwagę.

Sukiennice

Ciekawe pomysły na zdjęcia w Krakowie to przede wszystkim sukiennice! Bogaty w detale zabytkowy budynek oraz dostępne tam korytarze to świetne miejsca na fotografie.

Kazimierz

Jest to najstarszy obszar Krakowa, dawniej była to dzielnica żydowska, w wyniku czego znajdziemy tam wiele synagog. Obecnie jest jedną z większych atrakcji turystycznych. Co więcej, przytulne, a zarazem ciekawe pod względem artystycznym bary i restauracje sprawiają, że szczególnie wieczorami to miejsce tętni życiem.

Kreatywne murale

Murale na Kazimierzu to istne arcydzieło! Kreatywnie pomalowane ściany idealnie nadają się jako tło do sesji zdjęciowej. Do najpopularniejszych malowideł należą “Krakowskie murale historyczne” znajdujące się na niezwykle uroczej ulicy św. Józefa, a także artystyczna ściana na przy ulicy o nazwie Nowa.

Kładka Ojca Bernatka

Będąc na Kazimierzu obowiązkowo trzeba także wybrać się na Kładkę Ojca Bernatka. Z tego mostu możemy podziwiać piękną Wisłę oraz dodatkowo to miejsce skrywa wiele cudownych elementów. Po pierwsze są tam powieszone kłódki zakochanych par, którzy zaczepili ją na moście jako oznakę swojej miłości. a klucz wrzucili do rzeki. Po drugie nad naszymi głowami znajdują się balansujące rzeźby o różnych kształtach i postaciach. Łuk mostu jest także oświetlony w nocy. dzięki temu prezentuję się fenomenalnie zarówno na żywo jak i na zdjęciach.

jak zrobić zdjęcia w mieście

Kraków skrywa wiele urokliwych miejsc. Wystarczy przejść się po tym wyjątkowym mieście, a pomysły na zdjęcia w Krakowie same wpadną nam do głowy.

Udostępnij