9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty

Zdjęcia z polaroida – zdjęcia na papierze w ciągu kilku chwil

Zdjęcia z polaroida – zdjęcia na papierze w ciągu kilku chwil

Obecnie robienie zdjęć stało się codziennością. Nie trzeba się zastanawiać, ile można jeszcze zrobić zdjęć, bo klisza się skończy. Każdy ma smartfona, który robi piękne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Można zrobić w ciągu kilku chwil kilkadziesiąt zdjęć, wybrać te, które są najlepsze, a resztę usunąć. Można także wszystkie zostawić, gdyż zdecydowana większość i tak zostanie za jakiś czas usunięta. Niestety coraz mniej zdjęć się wywołuje, choć w ostatnich latach bardzo popularne stały się zdjęcia z Polaroida. Skąd ten trend?

Zobacz także: Gdzie zrobić odbitki zdjęć?

Zdjęcia na papierze, a zdjęcia w komputerze

Kilkanaście lat temu wszystkie zdjęcia były wywoływane na papierze i wkładane do albumu lub pudełeczka. Nie było takiej ilości zdjęć jak w dzisiejszych czasach. Aparat był używany podczas ważnych chwil w życiu. Brało się go na wakacje lub na imprezę rodzinną. Oczywiście zdjęcia ze ślubu czy z chrzcin dziecka wykonywał profesjonalny fotograf. Obecnie nawet, gdy fotograf jest wynajęty, to i tak zdjęcia robione są przez wszystkich gości. Każdy ma ze sobą smartfona, którym robi sobie fotki na pamiątkę. Z jednej imprezy, zamiast 100 zdjęć można zebrać ich kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Dostępne są one w formie cyfrowej, bo przecież takiej ilości się nie wywołuje. Są jednak zdjęcia, które warto zrobić na papierze, włożyć do albumu lub powiesić w ramce na ścianie. Zdjęcia w formie papierowej mają większą wartość i przywołują mocniejsze wspomnienia.

Zdjęcia z Polaroida – świetna pamiątka w kilka minut

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zdjęcia z Polaroida. Aparaty te były obecne kilkadziesiąt lat temu i kojarzyły się z kimś bogatym. Był to drogi i prestiżowy sprzęt, na który było stać tylko nielicznych. Obecnie Polaroidy wróciły do łask i są coraz częściej używane. Polaroid jest aparatem, który robi zdjęcie i natychmiast drukuje je na papierze. Czyli jest to tak jakby aparat i drukarka w jednym. Jest to świetne urządzenie, w którym młode pokolenie się zakochało. Nie jest to też tak drogi sprzęt, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, co sprawia, że może sobie na niego pozwolić każdy. Zdjęcia są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można je mieć zawsze pod ręką. Wykonane są na grubym papierze w wysokiej jakości.

Zobacz także: Ściana pełna wspomnień – pomysły na zdjęcia na ścianie

Gdzie używa się Polaroidów?

Dużą popularnością Polaroidy cieszą się na różnego rodzaju imprezach rodzinnych. Wiele par młodych kupuje taki aparat na dzień swojego ślubu i udostępnia go gościom. Chodzi o to, aby każdy z gości zrobił sobie zdjęcie i miał pamiątkę z tego wspaniałego dnia. Bardzo często także na imprezach firmowych, chrzcinach, komuniach czy podczas wakacji można spotkać Polaroidy. Z racji tego, że ich cena nie jest wysoka, a radość z robienia zdjęć duża, to coraz więcej osób decyduje się na zakup tego sprzętu. Można w ciągu kilku chwil zrobić zdjęcie, które będzie pamiątką na całe lata. Cechą charakterystyczną takich zdjęć jest biała oprawa wokół zdjęcia. Wyglądają one niebanalnie i inaczej niż normalne zdjęcia robione telefonem czy aparatem fotograficznym. Dzięki temu można stworzyć piękny obraz lub album ze zdjęciami z Polaroida.

Zdjęcia 13×18, czy 10×15 – jaki format jest najlepszy?

Udostępnij