9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Fotografia zimą – pomysły na zdjęcia w śniegu

Fotografia zimą – pomysły na zdjęcia w śniegu

Zima oferuje przepiękną scenerię do zdjęć, białe otoczenie, spadające płatki śniegu, czy nawet świąteczne ozdoby sprawiają, że fotografie są klimatyczne i wywołują uśmiech na twarzy. W tym artykule znajdziesz najciekawsze pomysły na zdjęcia w śniegu.

Agenda:

  • powrót do dzieciństwa – zabawy w śniegu jako pomysły na zdjęcie
  • kreatywne pomysły na zdjęcia w śniegu
  • inspirujące zdjęcia w zimie pomysły

Zobacz także: Sesja zakochanych – pomysły na zdjęcia dla par

Powrót do dzieciństwa – zabawy w śniegu jako pomysły na zdjęcie

Jeśli wrócimy wspomnieniami do zimy z czasów jak byliśmy dziećmi to na myśl przychodzą nam zabawy w śniegu, takie jak lepienie bałwana, czy jazda na sankach. Wykorzystaj te chwile jako pomysły na zdjęcia w śniegu. Oto kilka dodatkowych przykładów:

Robienie aniołka na śniegu

To ujęcie sprawi nam dużo radości. Wystarczy położyć się na ziemi pełnej śniegu i energicznie poruszać rękami i nogami. Pamiętaj, aby mieć na sobie odpowiednie, najlepiej wodoodporne ubrania, bo będzie zimno! Ujęcie możemy wykonać na dwa sposoby. Po pierwsze jako proces robienia aniołka, czyli dynamiczne zdjęcie jak leżymy na puchu śniegu. A drugie to gotowy efekt, czyli nasze aniołki odbite w śniegu. Fotografie najlepiej wykonać z lotu ptaka, tak aby była dobra widoczność.

Bitwa na śnieżki

Aktywna zabawa zimowa to idealny pomysł na zdjęcia. Możesz do sesji zaprosić najbliższą osobę. Pozwoli wam to spędzić wspólnie czas i zachować wyjątkowe momenty na fotografiach. Utwórzcie kulki śnieżne i ustawcie się na tle ośnieżonego krajobrazu.

Kreatywne pomysły na zdjęcia w śniegu

Jeśli marzy ci się zimowa sesja zdjęciowa, mamy dla Ciebie kilka kreatywnych koncepcji. Wykorzystaj zimową aurę i stwórz niesamowite ujęcia w tej pięknej porze roku.

Dmuchanie śniegu

Pierwsza z nich to mroźny portret. Skupiamy ostrość aparatu na twarzy, aby pokazać wychłodzoną twarz oraz zaróżowione policzki i nos. Następnie bierzemy w dłonie kupkę śniegu i dmuchamy w stronę obiektywu. Powiew powietrza rozwieje płatki śniegu, które na zdjęciu rozproszą się dookoła fotografowanej twarzy.

pomysły na zdjęcia zimą

Inspirujące zdjęcia w zimie pomysły

Za dnia zimowa atmosfera może być radosna, jasna i pełna życia, wieczorem natomiast klimat jest baśniowy i niezwykły. Wykorzystaj odpowiedni nastrój i scenerię, aby przygotować inspirujące zdjęcia.

Padające płatki śniegu

Do wykonania tego ujęcia będziemy musieli znaleźć alejkę lub drogę oświetloną za pomocą ulicznych latarni. Zdjęcie najlepiej zrobić wieczorową porą, aby nabrało magicznego klimatu.  Oczywiście, aby fotografia się udała ważne jest także, aby padał śnieg. Uchwyć w aparacie spadające płatki śniegu oświetlone przez światło lamp. Ciemne tło spowodowane panującym mrokiem doda nastroju, a cały kadr nabierze tajemniczej atmosfery.

jak zrobić zdjęcia w śniegu

Makro śnieżynki

Sfotografuj ośnieżone przedmioty, na których osiadają płatki śniegu. Wybierz funkcję makro, która pozwoli ci poprzez przybliżenie wyeksponować piękno śnieżynki. Śnieg może leżeć na ubraniach, czy roślinności. Pamiętaj, aby zadbać o jednolite tło, które nie  będzie rozpraszać uwagi osoby przeglądającej zdjęcie.

Udostępnij