9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Praca

Pomysły na dodatkowy zarobek – jaka praca w weekendy

Pomysły na dodatkowy zarobek – jaka praca w weekendy

Praca w weekendy to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na rynku pracy jest dostępnych wiele ofert pracy dorywczej, która może wspomóc, gdy jest potrzebny zastrzyk gotówki. Jeśli zastanawiasz się jaka praca w weekendy będzie dobrym pomysłem, przeczytaj ten artykuł.

W tym artykule dowiesz się:

  • jakie są zalety pracy w weekendy 
  • jaka praca w weekendy – pomysły
  • gdzie szukać i jaka praca dodatkowa jest dla ciebie

Zobacz także: Jaka praca dla studenta? – praktyczne porady i pomysły

Jakie są zalety pracy w weekendy? 

Praca dorywcza może znacząco wesprzeć nasz budżet, dlatego osoby tak chętnie się jej podejmują. Główną zaletą takiej pracy jest elastyczność i możliwość dostosowania godzin pracy do innych obowiązków, np. studiów czy pracy na pełen etat. Ponadto może być to tylko praca dorywcza w momencie, gdy jest potrzebne dodatkowe źródło dochodu, umowa nie jest wiążąca długoterminowo. 

Jaka praca w weekendy – pomysły?

  1. Praca w gastronomii

Branża gastronomiczna ma bardzo duże zapotrzebowanie pracownicze jeśli chodzi o weekendy. To właśnie wtedy restauracje oraz bary mają największy ruch, więc każde dodatkowe ręce do pracy będą potrzebne. Z tego powodu łatwo można znaleźć pracę dorywczą polegająca pomocy barmańskiej lub pracy na kuchni, a także usług kelnerskich. Niezbędnym wymaganiem do pracy gastronomicznej będzie posiadanie orzeczenia do celów sanitarno epidemiologicznych (książeczka sanepidowska), więc jeśli planujemy rozpocząć pracę w tym kierunki, konieczne będzie wcześniejsze jej wyrobienie.

jaka praca dodatkowa
  1. Praca podczas eventów

Kolejnym pomysłem, jaka praca dodatkowa jest dostępna w weekendy to obsługa eventów. Tego typu branża oferuje różne stanowiska. Pierwszym z nich jest praca techniczna polegająca na rozkładaniu sprzętu oraz podpięciu urządzeń elektrycznych. Drugim częstym rodzajem pracy jest bycie hostessą, która rozdaje ulotki i zachęca ludzi do wzięcia udziału w wydarzeniu. Poszukiwany jest także konferansjer, który poprowadzi całą imprezę i zapowie przewidywany program. Są to prace projektowe, wynagrodzenie zależy od ilości zrealizowanych zleceń. Ponadto bardzo często jest to praca wyjazdowa. Jeśli szukamy czegoś stacjonarnego miejscu zamieszkania, możemy zatrudnić się jako obsługa organizowanych koncertów lub meczów. Praca jest bardzo spokojna i polega na pilnowaniu porządku i informowanie uczestników szukających pomocy w punktach obsługi.

  1. Usługi kurierskie

Ten rodzaj pracy jest przeznaczony głównie dla osób posiadających prawo jazdy kategorii B lub innej. Jeśli ponadto mamy samochód to jest to dodatkowy atut, ponieważ nie każde firmy oferują firmowe auto do pracy. Praca polega na dostarczaniu paczek i zamówień z serwisów internetowych. Ale także na dowożeniu zamówień klienta, np. pizzy, czy innych produktów spożywczych. Ewentualnie istnieje jeszcze możliwość dostarczania produktów spożywczych na rowerze, ale to tylko na niewielkich dystansach. Wtedy jednak ważna jest umiejętność jazdy na rowerze oraz dobra kondycja fizyczna.

pomysły na pracę w weekendy

Gdzie szukać i jaka praca dodatkowa jest dla ciebie?

Oferty pracy są zwykle umieszczane na portalach ogłoszeniowych typu olx, czy pracuj.pl. Warto także przejrzeć grupy na Facebooku, które oferują prace dorywcze w danym mieście, zwykle lokalne firmy wykorzystują je do szukania dodatkowych pracowników. Ważne jest zastanowienie się w jakiej branży chcielibyśmy pracować oraz w jakim środowisku czujemy się pewnie. Dobrym pomysłem będzie przemyślenie jakie umiejętności posiadamy i w której pracy będą one pomocne i będzie można je wykorzystać.

Możliwości na rynku pracy nie brakuje, wystarczy tylko wybrać ścieżkę, którą chcemy podążać, aby rozpocząć dodatkową pracę dorywczą.

FAQ

Jakie są popularne opcje pracy w weekendy?

Popularne opcje pracy w weekendy mogą obejmować pracę w gastronomii, obszarze usług, handlu detalicznym, hotelarstwie, rozrywce, a także w sektorze turystycznym. Często organizowane są również różnego rodzaju wydarzenia i imprezy, na których można podjąć pracę sezonową w weekendy.

Jak znaleźć pracę w weekendy?

Jeśli jesteś poszukujesz pracy w weekendy, istnieje kilka miejsc, gdzie możesz znaleźć ciekawe oferty. Najpopularniejsze są portale ogłoszeniowe typu olx, czy pracuj.pl. Warto także przeglądać grupy na Facebooku, a także lokalne ogłoszenia o pracę.

Czy praca w weekendy jest opłacalna?

Opłacalność pracy w weekendy może się różnić w zależności od rodzaju pracy, lokalizacji, doświadczenia i umiejętności pracownika. Często prace w weekendy oferują premie za pracę w niestandardowych godzinach lub w czasie wolnym, co może zwiększyć wynagrodzenie. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że niektóre prace w weekendy mogą nie oferować dodatkowych korzyści finansowych, a także mogą wpływać na życie towarzyskie i czas wolny w tradycyjne dni wolne od pracy. Przed podjęciem pracy w weekendy warto dokładnie ocenić korzyści i wady, aby zdecydować, czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie.

Udostępnij