9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Praca

Jaka praca dla studenta? – praktyczne porady i pomysły

Jaka praca dla studenta? – praktyczne porady i pomysły

Studia to czas na usamodzielnienie się i rozpoczęcie dorosłego życia, dlatego wielu studentów decyduje się na podjęcie pierwszej pracy. Jest to odpowiedzialny krok, który niesie ze są wiele korzyści. Jaka praca dla studenta jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule. 

Z tego artykułu dowiesz się: 

  • jakie są porady i korzyści dla studenta szukającego pracy
  • jaka praca zdalna dla studenta
  • jak pracować na studiach dziennych

Zobacz także: Pomysły na dodatkowy zarobek – jaka praca w weekendy

Jakie są porady i korzyści dla studenta szukającego pracy?

Bardzo często praca na studiach jest pierwszą pracą w karierze zawodowej młodego człowieka. Szukając pracy warto przeanalizować kilka rzeczy, aby dopasować odpowiednią ofertę do naszych możliwości. 

  1. Porady 

Pamiętaj, że studia są priorytetem i przyszła praca nie może kolidować z zajęciami lub zabierać zbyt wiele czasu, który musisz poświęcić na naukę. Dlatego ważne jest podjęcie pracy, która oferuje elastyczny czas pracy, dzięki czemu z łatwością uda się pogodzić obie rzeczy. Jeśli zdecydujesz się pracować i studiować jednocześnie, będzie to wymagało od ciebie dużo czasu i energii, postaraj się znaleźć pracę, w której będziesz robić to co lubisz. Zminimalizujesz w ten sposób stres i zmęczenie związane z przykrymi obowiązkami. 

  1. Korzyści z pracy na studiach

Praca na studiach pozwala na zdobycie cennego doświadczenia, które jest przydatne w karierze zawodowej. Ponadto uczy odpowiedzialności i dobrej organizacji czasu, co przyda się zarówno w życiu prywatnym jak i na rynku pracy. Podjęcie pracy na studiach pokazuje także, że młodzi ludzie są ambitni i oprócz nauki chcą zadbać o swoje finanse i ścieżkę kariery. Pierwsza praca pozwoli nabyć umiejętności, z którymi wcześniej się nie spotkaliśmy. Dodatkowo pozwala zarobić pierwsze pieniądze ucząc tym samym wartości pieniędzy i może pomóc w usamodzielnieniu od rodziców.

 jak pracować na studiach dziennych

Jaka praca zdalna dla studenta?

W dzisiejszych czasach technologia jest na tyle rozwinięta, że rynek pracy oferuje stanowiska wykonywane zdalnie, czyli w domu za pomocą komputera, bez konieczności pojawiania się stacjonarnie w miejscu pracy. Daje to szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o studentów, których czas jest ograniczony ze względu na zajęcia, i którzy zastanawiają się jaka praca dla studenta jest odpowiednia. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych prac zdalnych, które sprawdzą się dla studenta szukającego pracy. 

Copywriter – praca polega na pisaniu tekstów, głównie artykułów publikowanych na blogu. Jest to kreatywna praca, która umożliwia elastyczny czas pracy. Zwykle pracodawca rozlicza się z copywriterem za ilość napisanych tekstów, dlatego nie musisz przejmować się ilością przepracowanych godzin. Jeśli dobrze czujesz się w pisaniu to oferta copywritingu będzie dla ciebie idealna.

Doradca klienta – praca polega na zdalnej obsłudze klienta na infolinii lub czacie zwykle działającej w trybie 24/7. Oznacza to, że możesz dostosować grafik pracy z planem zajęć na studiach. Na tym stanowisku sprawdzi się osoba, która lubi kontakt z ludźmi i jest chętna do pomocy przy drobnych i większych problemach.

Korepetycje – udzielanie korepetycji online to świetny pomysł na pracę dla studenta. W zależności od tego w jakim przedmiocie lub języku dobrze się czujemy, oferujemy wybrane lekcje. W tej pracy łatwo można dostosować godziny do planu dnia i nie zabiera ona zbyt wiele czasu, jedna lekcja trwa od 45 do 60 min. 

jaka praca zdalna dla studenta

Jak pracować na studiach dziennych?

Na studiach dziennych prowadzone są zajęcia w dni powszednie w przeróżnych godzinach. Może być to rano jak i wieczorem, dlatego ciężko studentom znaleźć oferty pracy, które umożliwiają pracę w godzinach wolnych. Jeśli zastanawiasz się jaka praca dla studenta w tym przypadku będzie możliwa to na pewno idealnie sprawdzi się tutaj praca zdalna i stanowiska wymienione powyżej w artykule. Jeśli natomiast szukamy pracy stacjonarnej, możemy w takim razie pomyśleć o pracy wykonywanej głównie wieczorami. Prace dorywcze w godzinach popołudniowo-wieczornych to na przykład opiekunka dla dzieci oraz praca w gastronomii na stanowisku kelnerskim lub jako pomoc na kuchni. Warto też poszukać stażu związanego z kierunkiem studiów. Jest on przeznaczony głównie dla studentów i dostosowany godzinowo pod zajęcia na uczelni.

Jest wiele możliwości dla studenta szukającego swojej pierwszej pracy, wystarczy tylko dobrze poszukać ofert dopasowanych do możliwości. Najważniejsza jest chęć podjęcia zatrudnienia oraz dobra organizacja czasu, aby pogodzić ze sobą obowiązki. 

Udostępnij