9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Sesja ciążowa – pomysły na zdjęcia w ciąży

Sesja ciążowa – pomysły na zdjęcia w ciąży

Ciąża to wyjątkowa chwila w życiu przyszłych rodziców, dlatego warto uwiecznić ten piękny czas oczekiwania na dziecko za pomocą fotografii. Ta niezwykła pamiątka pozwoli nam zachować wspomnienia z tego okresu. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły na zdjęcia w ciąży.

Z tego artykułu dowiesz się 

  • kiedy i gdzie zrobić sesję ciążową
  • jakie są pomysły na zdjęcia w ciąży.
  • jak pozować do zdjęć w ciąży

Zobacz także: Uwiecznij pierwsze chwile dziecka – pomysły na zdjęcia noworodka

Kiedy i gdzie zrobić sesję ciążową?

Idealnym czasem na zrobienie zdjęć jest 6-8 miesiąc ciąży. Jest to okres, w którym brzuch kobiety jest na tyle widoczny, że będzie dobrze prezentować się na fotografiach. Miejsce sesji bardzo często jest uzależnione od samopoczucia mamy. Można zdecydować się na dom rodzinny, w którym kobieta w ciąży czuję się najpewniej, co gwarantuje spokojną atmosferę podczas sesji. Na zdjęciach można także pokazać przygotowany pokój dziecięcy.

Jeśli ciąża przypada na sezon wiosenno-letni, warto rozważyć sesję w plenerze. Pomysły na zdjęcia ciążowe w tej scenerii mogą urzec. Warto celować w tzw. “złotą godzinę”, dzięki czemu uzyskamy magiczne światło o złotym odcieniu. Coraz częściej jednak wybór pada na studio fotograficzne z uwagi na sztuczne oświetlenie, dzięki temu zdjęcia mogą zostać wykonane w każdej porze dnia. Studio oferuje także różne kolory teł, a także pozwala na aranżację wnętrz i wykorzystanie różnego typu gadżetów. 

Jakie są pomysły na zdjęcia w ciąży?

Jednym z najczęściej spotykanym zdjęciem ciążowym jest wykorzystanie zdjęcia USG. Zdjęcie USG płodu wraz z brzuszkiem to niezwykła forma poinformowania o ciąży np. na profilach w mediach społecznościowych. Kolejnym pomysłem jest nawiązanie do płci dziecka za pomocą gadżetów. Romantyczna sesja w plenerze razem z partnerem to również świetny pomysł na ukazanie ciąży. W lecie jako scenerie można wykorzystać polanę pełną kwiatów. Główną pozą będzie w tym przypadku partner, który klęka przy kobiecie i całuje ciążowy brzuszek. Kobieta może być ubrana w letnią sukienkę i kwiatowy wianek na głowie. Obecnie popularne są także sensualne sesje ciążowe, na których fotografowana jest sama kobieta. Bardzo często ubrana w obcisłą sukienkę, która ma na celu ukazanie zarysu ciążowego brzuszka. 

pomysły na zdjęcia ciążowe

Jak pozować do zdjęć w ciąży?

Dobra poza to klucz do sukcesu, aby zdjęcia ciążowe były efektowne. Ciążowy brzuch powinien tutaj grać główną rolę, ale trzeba również pamiętać, aby zarówno mama jak i tata dobrze prezentowali się na wykonanych zdjęciach. Kobieta powinna stać bokiem z wyprostowanymi plecami. Może rękami złapać lub głaskać brzuszek. Tata w tym czasie może objąć kobietę i przykryć swoimi rękami dłonie kobiety. Taka poza pokaże na zdjęciach emocje związane z miłością do wyczekiwanego dziecka. Kluczowym elementem jest także ubiór kobiety, który powinien podkreślać ciążę.

Jak widać jest wiele kreatywnych pomysłów na zrobienie zdjęć w ciąży. Ogranicza nas tu tylko nasza wyobraźnia! Sesja ciążowa to coś do czego rodzice będą często wracać jak już dziecko pojawi się na świecie, dlatego warto zadbać o piękne wspomnienia. 

FAQ

Jakie są popularne pomysły na sesję zdjęciową w ciąży?

Popularne pomysły na sesję zdjęciową w ciąży obejmują zdjęcia w plenerze w parku, na plaży lub w lesie, zdjęcia w studio z odpowiednim oświetleniem, zdjęcia w domu z użyciem naturalnego światła, oraz zdjęcia w miejscu, które ma dla kobiety w ciąży szczególne znaczenie, takie jak ulubione miejsca związane z jej hobby, pracą lub zainteresowaniami.

Jakie są rekwizyty, które można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej w ciąży?

Przykładowe rekwizyty, które można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej w ciąży to: koszyczki z kwiatami, buciki lub skarpetki dla dziecka, balony w kształcie cyfry wskazującej przewidywany termin porodu, a także ubrania lub akcesoria związane z płcią dziecka, takie jak różowe lub niebieskie body lub buciki.

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej w ciąży?

Po pierwsze, warto zadbać o odpowiedni strój, który będzie wygodny i jednocześnie podkreśli piękno ciążowego brzucha. Warto zastanowić się nad wyborem miejsca sesji i ewentualnym użyciem rekwizytów. Dobrze jest wcześniej skonsultować się z fotografem, ustalić termin i plan sesji. Ważne jest również przygotowanie się psychiczne, by czuć się komfortowo i pewnie przed obiektywem aparatu. Ponadto należy także zabrać ze sobą wszystko, co może być potrzebne podczas sesji, takie jak woda, przekąski, kosmetyki do poprawek, czy ewentualne ubrania na zmianę.

Udostępnij