9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Uwiecznij pierwsze chwile dziecka – pomysły na zdjęcia noworodka

Uwiecznij pierwsze chwile dziecka – pomysły na zdjęcia noworodka

Wszyscy wiemy jak dzieci szybko rosną, dlatego pierwsze chwile są tak bardzo wartościowe. Często świeżo upieczeni rodzice decydują się na profesjonalną sesję noworodka, aby uchwycić ten wyjątkowy moment. Współpraca z takim maleństwem potrafi być jednak wyzwaniem. Aby ułatwić to zadanie przygotowaliśmy porady oraz pomysły na zdjęcia noworodka.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie akcesoria są potrzebne do sesji noworodkowej
 • jakie są pomysły na zdjęcia noworodka
 • jakie tipy przydadzą się podczas robienia zdjęć 

Zobacz także: Sesja ciążowa – pomysły na zdjęcia w ciąży

Jakie akcesoria są potrzebne do sesji noworodkowej?

 1. Specjalne misy, kosze i tła do zdjęć 

Do stworzenia pięknej fotografii noworodkowej można użyć specjalnych rekwizytów, które dodadzą klimatu i magii. Misy i koszę mają za zadanie bezpieczne umiejscowienie maluszka tak, aby podczas sesji utrzymał potrzebną pozycję.  Natomiast tła do zdjęć oraz dodatkowe akcesoria mają zapewnić bajkową scenerię.

 1. Miękkie poduszki i koce 

Delikatne tkaniny to must have, który ma zapewnić dziecku wygodę. Dlatego zawsze należy kłaść dziecko na koc zanim położymy go na podłoże. Sprawdzą się tutaj również dekoracyjne poduszki w przecudnych kształtach, np. księżyca. 

 1. Ulubione zabawki np. miś 

Uroczy akcent, który idealnie sprawdzi się na zdjęciach naszego malucha. Może to być pierwsza przytulanka otrzymana od rodziców lub dziadków. 

 1. Ubranka i dodatki 

Niezwykle urzekające są ogrodniczki dla bobasa. Dla dziewczynek często spotykane są kwiatowe opaski na głowę. Jednak ubrania nie są elementem niezbędnym, dzieciątko może leżeć otulone tylko w kocyk. 

pomysły na zdjęcia niemowląt

Jakie są pomysły na zdjęcia noworodka?

 1. Ujęcia z rodzicami

Fotografie przedstawiające noworodka wraz z rodzicami są pełne emocji i uczuć. Jest to zachwycająca pamiątka z pierwszych wspólnych chwil. Najczęściej wykorzystywane pomysły na zdjęcia niemowląt to trzymanie i przytulanie szkraba na rękach. Bardzo uczuciowym pomysłem jest całowanie główki lub stópek malucha przez obojga rodziców. 

 1. Fotografie samych niemowląt

Pomysły na zdjęcia niemowląt co miesiąc wraz z cyferkami mają pokazać jak rośnie maluszek oraz jakie zmiany zachodzą wraz z upływem czasu. Tego typu zdjęcia wykonuje się do 12 miesięcy, czyli do 1 r.ż dziecka. Po tym czasie wszystkie zdjęcia można umieścić w albumie lub stworzyć z nich kolaż. 

Jakie tipy przydadzą się podczas robienia zdjęć?

 1. Wykorzystaj drzemkę malucha 

W pierwszych miesiącach życia dziecko głównie śpi, a jego sen jest na tyle głęboki i spokojny, że uda się w tym czasie zrealizować pomysły na zdjęcia noworodka. Ważne jest tylko, aby delikatnie ułożyć naszego małego modela w pozycji do zdjęć i unikać hałasu. Jeśli niemowlę się przebudzi, mama powinna spróbować utulić go z powrotem do snu. 

 1. Spokojna atmosfera 

Jeśli planujemy fotografować dziecko, gdy nie śpi, musimy zadbać o jego komfort podczas sesji. Po pierwsze maluch powinien być wyspany i najedzony, dzięki temu unikniemy złego humoru oraz możliwego płaczu. Światło w studio lub domu powinno być delikatne i jak najbardziej naturalne. Ponadto, żeby zrelaksować maluszka, możemy włączyć cicho muzykę. 

 1. Pomoc rodziców jest niezbędna 

Fotograf jest obcą osobą dla noworodka, dlatego zawsze warto jest zaangażować do sesji rodziców. To właśnie na ich widok maluszek pokaże swój najpiękniejszy uśmiech oraz popatrzy na mamę i tatę wielkimi oczami pełnymi miłości i zaufania.

Trudno się nie zgodzić, że sesja noworodkowa jest bezcenną pamiątką. Wykonane fotografie mogą być także wyjątkowym prezentem dla najbliższej rodziny, która wyczekiwała na pojawienie się maleństwa na świecie. 

Udostępnij