9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Biznes

Dla kogo jest finansowanie faktur?

Dla kogo jest finansowanie faktur?

Potrzebujesz szybko środków, ale czekasz na zapłatę faktury przez kontrahenta? Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, dlatego ma na spłatę nawet kilkadziesiąt dni? Jest na to rozwiązanie – finansowanie faktur. Na czym dokładnie polega ta usługa, kto może z niej skorzystać i jak to zrobić? Przeczytaj artykuł.

Na czym polega finansowanie faktur w PragmaGO?

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, np. 30-60 dni. Tym razem nie chcesz jednak czekać tak długo, aż kontrahent przeleje środki. Składasz wniosek w PragmaGO i to właśnie firma faktoringowa przekazuje Ci pieniądze – ekspresowo i bez zbędnych formalności. W terminie z faktury Twój kontrahent nie płaci już na Twoje konto, a bezpośrednio PragmaGO.

Finansowanie faktur działa w podobny sposób jak faktoring, jednak sprawdza się u tych przedsiębiorców, którzy potrzebują takiego wsparcia od czasu do czasu. W przeciwieństwie do faktoringu nie wymaga podpisania długoterminowej umowy i jest usługą jednorazową.

Finansowanie faktur w praktyce

Na czym polega finansowanie faktur w praktyce? Warto to prześledzić na przykładzie: pan Michał prowadzi małą firmę transportową. Wystawia faktury z terminem płatności 60 dni, ponieważ w tej branży to standard. Zwykle nie potrzebuje szybszej spłaty, bo ma różnych klientów. Tym razem trafia się jednak okazja zakupu samochodu w bardzo atrakcyjnej cenie i pan Michał nie może tak długo czekać na środki. Z ostatnią wystawioną fakturą zgłasza się do PragmaGO i niemal od razu otrzymuje gotówkę. Może ją przeznaczyć na kolejną inwestycję, by zwiększyć zyski ze swojego biznesu.

Kiedy i jak można skorzystać z finansowania faktur w PragmaGO?

Finansowanie faktur jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców. Nie ma znaczenia, jak długo firma działa na rynku (z tej opcji chętnie korzystają też startupy), w jakiej znajduje się branży, jaka jest forma prawna (jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka). To alternatywa dla usług bankowych, a uzyskanie środków jest naprawdę proste.

W PragmaGO wystarczy wypełnić formularz online, podając m.in. dane swojej firmy oraz kwotę finansowania. Po potwierdzeniu swojej tożsamości wniosek jest weryfikowany ekspresowo. Wszystkie warunki, w tym całkowity koszt, otrzymujesz mailem. Później wystarczy potwierdzić je SMS-em – bez papierowych umów, spotkań czy marnowania czasu. Gdy Twój kontrahent potwierdzi fakturę, w ekspresowo otrzymasz gotówkę na podane wcześniej konto.

Kiedy warto skorzystać z finansowania faktur? Usługę wybierają najczęściej przedsiębiorcy, którzy:

  • potrzebują środków na bieżące wydatki, np. ZUS, benzynę czy wypłaty dla pracowników,
  • nie chcą czekać z inwestycją, aż kontrahent przeleje pieniądze na konto, bo wiedzą, że taka okazja może się już nie powtórzyć.
  • wiedzą, że gotówka nie może być zamrożona, tylko musi pracować.

Udostępnij