9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Fajne pomysły na zdjęcia jesienią – 4 sposoby na sesje fotograficzną

Fajne pomysły na zdjęcia jesienią – 4 sposoby na sesje fotograficzną

Złota jesień to idealna pora na sesje zdjęciową. Wykorzystaj ten przepiękny krajobraz jakim są kolorowe liście spadające z drzew tworząc na ziemi cudowną drogę pełną kolorów. Poznaj cztery fajne pomysły na zdjęcia jesienią, które zachwycą wszystkich na twoich social mediach.

Agenda:

  • ujęcia w deszczu jako fajne pomysły na zdjęcia jesienią
  • park lub las na zdjęcia z jesiennym krajobrazem
  • wykorzystaj kolorowe liście do zdjęć jesienią
  • zrób zdjęcie z dynią – fajne pomysły na zdjęcia jesienią

Zobacz także: Piękno natury – pomysły na zdjęcia w lesie

Ujęcia w deszczu jako fajne pomysły na zdjęcia jesienią

Mimo pięknych kolorów, jesień to również pora roku z największą ilością dni deszczowych. Także może się zdarzyć, że podczas sesji zdjęciowej złapie nas deszcz. Nie przejmuj się tym, zabierz ze sobą parasolkę i wykorzystaj warunki pogodowe do tworzenia kreatywnych ujęć. Dodatkowo możesz dobrać stylizacje składającą się z kolorowoego płaszczu przeciwdeszczowego oraz pasujących kaloszy. Pozwoli ci to na swobodną zabawę nie martwiąc się o przemoknięte ubrania. Spróbuj także poskakać w kałuży jak w czasach dzieciństwa to świetny pomysł na zdjęcia jesienią w deszczu!

jak zrobić zdjęcie jesienią

Park lub las na zdjęcia z jesiennym krajobrazem

Najpiękniejsze kolory jesieni sfotografujemy w miejscu pełnym drzew, dlatego warto wybrać się do parku lub lasu. Ponadto zwróć uwagę na porę dnia. Zarówno godzinę przed zachodem słońca, jak i godzinę przed wschodem występuje tzw. golden hour. Jest to złota godzina, w której występuje specjalne oświetlenie. To światło dodaje zdjęciom magicznego klimatu. Jeśli wybierzemy park, dobrym pomysłem będzie ujęcie jak siedzimy na ławce z ulubioną książką i kawą. W lesie natomiast możemy znaleźć wydeptaną ścieżkę i na niej zrobić zdjęcie wśród fascynującej natury.

Wykorzystaj kolorowe liście do zdjęć jesienią

Poszukaj na ziemi największych i nie uszkodzonych liści, które są najbardziej nasycone kolorami i wykorzystaj je do ujęć. Dla przykładu możesz zakryć liściem twarz, tak aby były widoczne tylko oczy i w ten sposób zrobić jesienny portret. Kolejnym pomysłem może być złapanie jak największej ilości liści w ręce i wyrzucenie je nad sobą powodując deszcz kolorowych liści. Dodatkowo możemy podejść do drzewa i przybliżyć się do najniższej gałęzi. Rosnące na niej liście ułożą się dookoła nas, tworząc naturalną złotą ramkę. Tego typu ujęcie sprawi, że nasza twarz nabierze kolorów, a fotografia będzie miała jesienną aurę.

fajny pomysł na zdjęcie jesienią

Zrób zdjęcie z dynią – fajne pomysły na zdjęcia jesienią

W tym okresie, szczególnie bliżej święta Halloween królują dynie! Sprawdź, czy w okolicy twojego miejsca zamieszkania znajduje się plantacja dyń. To niezwykłe miejsce oferuje czarujące scenerie do zdjęć, także nie musimy się martwić o idealne otoczenie na sesje. Oprócz wyjątkowych ujęć to również ciekawy pomysł na wycieczkę jesienną z ukochaną osobą lub rodziną. 

To cztery najpopularniejsze pomysły na zdjęcia jesienią. Koniecznie wypróbuj je przy następnej sesji zdjęciowej w porze jesiennej. Tego typu fotografie wzbogacą twój album oraz profil społecznościowy, dlatego warto wybrać te pomysły, które najbardziej odpowiadają twojej osobie i wykonać cudowne ujęcia.

Udostępnij