9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Praca

Jak pracować i podróżować – jak spełniać marzenia i jednocześnie zarabiać

Jak pracować i podróżować – jak spełniać marzenia i jednocześnie zarabiać

Wiele osób marzy o dalekich podróżach w egzotyczne kierunki i wakacjach w tropikach. Jednak niewielu może sobie na to pozwolić z uwagi na finanse i długość dostępnego urlopu. Jednak istnieją zawody, które pozwalają łączyć podróżowanie jednocześnie zapewniając środki potrzebne do życia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak pracować i podróżować. 

W tym artykule znajdziesz:

  • personel pokładowy, czyli jak pracować i podróżować
  • praca w biurze podróży
  • jaka praca, żeby podróżować – pomysły na pracę za granicą

Zobacz także: Jaka jest Twoja wymarzona praca? Odkryj swoje pasje i zacznij realizować swoje marzenia zawodowe

Personel pokładowy, czyli jak pracować i podróżować

Pracując jako personel pokładowy z łatwością możemy znaleźć się w nowych destynacjach podróżniczych. Dlatego warto wybrać ten zawód, jeśli chcemy odwiedzać nowe kraje.

Pilot 

Praca pilota samolotu wydaje się intrygująca, jednak jest to stanowisko odpowiedzialne, które wymaga ukończenia specjalistycznych studiów oraz szkoleń. Ponadto, aby móc sterować maszyną lotniczą obowiązkowa jest licencja, którą uzyskuje się po opłaceniu i zdaniu egzaminu. Pracując dla linii lotniczych możemy wybrać sobie siedzibę, z której chcemy pracować. Oznacza to, że możemy mieszkać w każdym miejscu na świecie, które posiada w niedalekiej okolicy lotnisko. Ponadto jeśli lecimy do kraju, zwykle mamy kilkugodzinną  lub kilkudniową przerwę, dzięki której możemy pozwiedzać dane miejsce.

Stewardessa/Steward

Steward to pracownik personelu pokładowego samolotu, który ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów. Do wykonywania tego zawodu nie jest potrzebne specjalne wykształcenie wyższe, jednak ważna jest znajomość języków obcych oraz przejście intensywnego szkolenia w związku z możliwymi kryzysowymi sytuacjami, które mogą wystąpić podczas lotu. Tak jak w przypadku pilota samolotu, steward po dotarciu do celu ma czas wolny, który może wykorzystać na zwiedzanie i poznawanie lokalnej kultury.

jaka praca, żeby podróżować

Praca w biurze podróży

Jeśli zastanawiamy się jaka praca, żeby podróżować będzie najlepszym wyborem, to biuro podróży idealnie się do tego nadaje. Umożliwia zorganizowane wyjazdy służbowe w ciekawe miejsce, jednocześnie zapewniając dni wolne i standardowe godziny pracy.

Pilot wycieczki 

Jest to osoba, która ma za zadanie oprowadzić turystów po najpopularniejszych atrakcjach danego regionu. Warto wziąć pod uwagę, że jest to praca z ludźmi, których trzeba zaciekawić danym obiektem lub historią. Co wiąże się z posiadaniem ogromnej wiedzy i ciągłym zainteresowaniem występujących w kraju atrakcji turystycznych.

Rezydent 

Pracując jako rezydent jesteśmy odpowiedzialni za dobro klientów korzystających z usług biura podróży. Oznacza to, że jesteśmy pierwszą osobą, do której turysta zgłosi się, jeśli ma jakiś problem lub zażalenia. Warto być gotowym na takie sytuacje oraz posiadać dużą cierpliwość i odporność na stres. 

Animator 

Praca ta polega na zapewnieniu rozrywki odpoczywającym w hotelu gościom. Może to być animator dziecięcy, który oferuje opiekę nad dziećmi i organizuję zabawy, ale także jest, np. animator sportu i tańca dostępny dla wszystkich wczasowiczów, 

Jaka praca, żeby podróżować – pomysły na pracę za granicą

Oprócz prac oferujących wyjazdy służbowe, dobrym pomysłem na zdobycie środków finansowych i jednocześnie zwiedzanie świata to prace w konkretnym kraju, który chcemy odwiedzić.

Praca w hotelu 

Branża turystyczna ma stałe zapotrzebowanie dla osób, które chcą pomagać w obsłudze turystów przyjeżdżających do hotelu. Jesto to świetny sposób na zarobek i zwiedzanie nowego miejsca. Zwykle praca odbywa się w standardowych godzinach w ciągu dnia, a także jest dzień lub dwa dni wolne w ciągu tygodnia, które można poświęcić na podróżowanie.

Pracownik magazynowy

Dużą zaletą tej pracy, są zmiany wieczorne i nocne, dzięki czemu dni są wolne i możemy wykorzystać je w produktywny sposób, na przykład odwiedzając najbliższe okolice miejsca, w którym się znajdujemy oraz na poznawanie kultury i zwyczajów lokalnych mieszkańców.

jak pracować, żeby podróżować

Podsumowując, jeśli chcemy spełniać marzenia o podróżowaniu po świecie mamy dostępnych kilka opcji, które ułatwią nam to zadanie. Należy tylko zastanowić się co lubimy robić i jak chcemy, żeby wyglądała nasza praca w branży turystycznej.

Udostępnij