9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Biznes

Kompleksowe rozwiązania przy organizacji imprezy masowej

Kompleksowe rozwiązania przy organizacji imprezy masowej

Imprezy, w których bierze udział duża liczba osób, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Wymagają tego przepisy prawa, a obowiązek ciąży na organizatorze wydarzenia. Ochrona na imprezach pełni funkcję prewencyjną,oraz ż skutecznie udaremnia akty wandalizmu i przemocy. Dzisiaj kompleksowe zabezpieczenie imprez obejmuje tradycyjną ochronę fizyczną, czyli obecność pracowników agencji ochrony oraz ochronę techniczną związaną z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Fizyczna ochrona imprez masowych – czym zajmuje się pracownik agencji ochrony?

Ochrona na imprezy wynajmowana jest głównie w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, jednak równie ważna jest ochrona mienia oraz dobrego wizerunku organizatora. Agencja ochrony przygotowuje precyzyjny plan zabezpieczenia imprezy dzięki czemu udaje się uniknąć wielu groźnych sytuacji lub można na nie natychmiastowo zareagować. Skuteczna ochrona imprez powinna gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia, ale również dbać o ich komfort. Wykwalifikowany ochroniarz potrafi zarządzać tłumem czy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu

Agencja ochrony odpowiadająca za zabezpieczenie imprez może zająć się w formalnościami związanymi z organizacją imprezy. Rolę kierownika ds. bezpieczeństwa przejmuje agencja ochrony – kierownik odpowiada za kontakt ze wszystkimi służbami, dzięki temu organizator wydarzenia może skupić się na innych zadaniach. Wykwalifikowani pracownicy ochrony mogą również pomóc w organizowaniu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla obsługi.

Nowoczesna ochrona techniczna, czyli zabezpieczenie imprez przy użyciu technologii

Dzisiaj zabezpieczanie imprez masowych nie jest możliwe bez użycia nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii. To szczególnie przydatne w przypadku wydarzeń organizowanych na otwartym, rozległym terenie, w których bierze udział mnóstwo osób. W takim miejscu doskonale sprawdzają się punkty kontroli dostępu – ich zadaniem jest weryfikacja uczestników imprezy. W takich punktach wykorzystuje się wykrywacze metalu lub prześwietlarki RTG. Wyznaczenie stref dostępu polega również na ustawianiu barierek oraz ogrodzeń.

Duży obszar może być patrolowany przy użyciu dronów – dodatkową zaletą tej technologii jest możliwość wykonania dokumentacji zdjęciowej. Podobne zastosowanie mają mobilne wieże monitorujące – autonomiczna platforma z kamerami i z czujkami daje możliwość rejestracji obrazu w czasie rzeczywistym. A taka ochrona na imprezy podnosi prestiż wydarzenia oraz ogranicza liczbę pracowników ochrony koniecznych do zabezpieczenia terenu. Warto zaznaczyć, że kompleksowa ochrona imprez dba o bezpieczeństwo uczestników oraz o mienie organizatora również przed i po wydarzeniu. W niektórych ofertach znajduje się też przygotowanie terenu do imprezy.

Udostępnij