9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Lifestyle

Sesja z pupilem – pomysły na zdjęcia z psem

Sesja z pupilem – pomysły na zdjęcia z psem

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera się na sesję zdjęciową ze swoim psem. Fotografie z pupilem są odzwierciedleniem pięknej więzi oraz pamiątką na wiele lat. Zanim wybierzemy się na sesję ze swoim pupilem warto przygotować pomysły na zdjęcia z psem, co znacząco ułatwi nam wykonanie zdjęć ze zwierzakiem. 

W tym artykule znajdziesz 

  • porady, jak wykonać fotografie z pupilem
  • pomysły na zdjęcia z psem
  • korzyści z posiadania zdjęć ze zwierzakiem 

Zobacz także: Piękno natury – pomysły na zdjęcia w lesie

Porady jak wykonać zdjęcie z psem

Pies to żywa istota, która ma w sobie bardzo dużo energii i nie zawsze jest skłonna z nami współpracować, dlatego sesja z pupilem może okazać się nie lada wyzwaniem. Aby ułatwić to zadanie zebraliśmy kilka porad, które uefektywnią zrobienie wspólnej fotografii.

Spokojne miejsce 

Warto zadbać o miejsce, które zapewni spokój podczas sesji. Oznacza to, że powinno nie być hałaśliwe i  często uczęszczane przez innych ludzi. Dobrymi miejscami mogą być miejsca takie jak, np. park, las lub polana. Powinniśmy wyeliminować możliwe rozpraszacze, które utrudniają skupienie zwierzaka. 

Smaczki – jako nagroda

Ulubione psie przysmaki to najważniejszy element każdej sesji z pupilem! Dzięki nim zwierzę będzie chętniej wykonywać konkretne komendy, o które go poprosimy. Dodatkowo jeśli chcemy, aby pies spojrzał w obiektyw aparatu, możemy przywołać go smaczkiem umieszczając przysmak nad sprzętem fotograficznym. 

Zabawki i inne gadżety

Dobrym pomysłem będzie zabranie ulubionych zabawek, którymi pupil chętnie bawi się w domu i na spacerze. Pozwoli to na swobodną zabawę i sprawi, że pies będzie zachowywał się naturalnie.

pomysł na zdjęcie z czworonogiem

Pomysły na zdjęcia z psem

Podanie łapy

Przydatna może tutaj okazać się komenda “łapa”. Jeśli pies jest jej nauczony, poda nam ją w każdych warunkach. Kadr zdjęcia może przedstawiać zbliżenie na dłoń człowieka trzymającą psią łapę lub siedzącego właściciela z psem, który podaje mu łapkę. Dobrym pomysłem będzie również położenie dwóch łap psa na szyi człowieka. W obiektywie wygląda to jakby pies chciał przytulić swojego pana. 

Położenie głowy psa

Uroczo będzie wyglądać, gdy pies położy swoją głowę na naszych kolanach. Ten widok jest rozczulający i pokazuje miłość naszego pupila. Podobne odczucia wywołuje zdjęcie, gdzie człowiek i pies stykają się głowami. Podczas tego ujęcia często zdarza się, że psiak będzie próbować polizać swojego właściciela. To też jest dobry pomysł na zdjęcie!

Trzymanie psa na rękach 

Ta pozycja pozwoli nam utrzymać kontrolę nad zwierzęciem oraz sprawi, że pies poczuję się bezpiecznie i będzie bardziej spokojny. Podczas tego kadru to my możemy przytulić naszego psa i okazać mu naszą wielką miłość.

jak zrobić zdjęcie z psem

Korzyści z posiadania zdjęć ze zwierzakiem

Największą zaletą posiadania zdjęć z pupilem, jest pamiątka na całe życie. Zdjęcia pomogą nam uwiecznić szczęśliwe chwilę spędzone z psem.  Piękne ujęcia, wydrukowane i umieszczone w ramce, mogą służyć jako wyjątkowa dekoracja w naszym mieszkaniu, np. na ścianie. 

FAQ

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej z psem?

Przygotowanie do sesji zdjęciowej z psem wymaga kilku kroków. Po pierwsze, zaplanuj odpowiednie miejsce i czas, który będzie komfortowy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pupila. Upewnij się, że pies jest dobrze wypoczęty i ma dostęp do wody i pożywienia przed sesją. Przygotuj również odpowiednie rekwizyty, które mogą dodać charakteru zdjęciom, takie jak ulubiona zabawka czy kojec dla psa.

Jak zachęcić psa do współpracy podczas sesji zdjęciowej?

Fotografowanie psa może być wyzwaniem, ponieważ zwierzęta są nieprzewidywalne. Aby zachęcić psa do współpracy podczas sesji zdjęciowej, użyj pozytywnej motywacji, takiej jak smakołyki, pochwały i zabawki. Upewnij się, że pies jest w spokojnym i zrelaksowanym stanie przed rozpoczęciem sesji. Daj mu czas na zapoznanie się z otoczeniem i pozwól mu na naturalne zachowanie.

Jak wybrać odpowiednią lokalizację do sesji zdjęciowej z psem?

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczowy do udanej sesji zdjęciowej z psem. Zastanów się, co najlepiej pasuje do charakteru i osobowości Twojego psa. Może to być park, plaża, las, miasto, a nawet ogród. Upewnij się, że wybrana lokalizacja jest bezpieczna i zgodna z przepisami dotyczącymi zwierząt. Sprawdź, czy jest tam wystarczająco dużo miejsca do swobodnego poruszania się psa i czy nie ma niebezpiecznych przedmiotów czy innych zwierząt w pobliżu.

Udostępnij