9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Biznes

Zastosowanie Microsoft Dynamics 365 w firmie

Zastosowanie Microsoft Dynamics 365 w firmie

W jaki sposób usprawnić zarządzanie transakcjami w organizacji? Co zrobić, aby poprawić przejrzystość procesów firmowych i tworzyć jeszcze lepsze strategie biznesowe? To pytania, które zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Stawka jest wysoka – firmy, które dokonały transformacji cyfrowej, są w stanie szybciej reagować na zmiany i lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się inteligentne rozwiązania oparte na chmurze, takie jak Microsoft Dynamics 365.

Czym jest Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to zestaw gotowych aplikacji biznesowych, które ułatwiają zarządzanie procesami biznesowymi. W jaki sposób? Microsoft Dynamics pozwala m.in. na:

  • redukcję kosztów firmowych;
  • ujednolicenie i automatyzację procesów finansowych;
  • ograniczenie ryzyka operacyjnego;
  • skrócenie czasu wejścia produktu na rynek;
  • optymalizację zapasów i logistyki;
  • planowanie popytu;
  • i wiele więcej.

Korzyści płynące ze wdrożenia systemu ERP są uzależnione m.in. od branży klienta, obszaru działania czy wielkości organizacji.

Dlaczego Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie, które jest:

  • Elastyczne

System Microsoft Dynamics 365 to oprogramowanie oparte na technologii AI. Aplikacje można dostosować do potrzeb danej organizacji, a w przyszłości w dowolny sposób modyfikować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. System ERP od Microsoft pozwala szybciej reagować na zmiany w przepisach, ulepszać produkty czy reagować na potrzeby klientów.

  • Bezpieczne

Dane przechowywane w chmurze są dobrze chronione. Dostęp do nich mają wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Implementacja Microsoft Dynamics poprawia komunikację w firmie. Wszystkie osoby zaangażowane w tworzenie produktu mają dostęp do tej samej platformy, która umożliwia modyfikację danych w czasie rzeczywistym. Pozwala to wyeliminować lub znacznie ograniczyć błędy ludzkie występujące na etapie projektowania czy produkcji.

  • Dopasowane do potrzeb danej organizacji

Inżynierowie odpowiedzialni za stworzenie systemu ERP dla Microsoftu zadbali o to, aby ich rozwiązania można było dopasować do potrzeb wielu firm niezależnie od ich wielkości czy obszaru działania. System ERP jest przeznaczony zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i firm z sektora MŚP, które mają ambicje, aby w przyszłości konkurować z najlepszym w branży.

Jak wygląda implementacja systemu Microsoft Dynamics 365?

Wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365 rozpoczyna się od etapu przygotowania i planowania. Implementacją zajmuje się dedykowany zespół projektowy, który analizuje potrzeby i możliwości organizacji. Kluczowe jest podjęcie decyzji o tym, jakie dane trafią do chmury. Zespół musi zostać odpowiednio przeszkolony. Szkolenie odbywa się na testowej bazie danych zawierającej prawdziwe dane o transakcjach. Proces można uznać za zakończony dopiero w momencie przeprowadzenia testów kontrolnych. Implementacją systemu Microsoft Dynamics zajmują się takie firmy jak xplusglobal.com.

Udostępnij