9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty

Ciekawe pomysły na prezenty do 30 zł

Ciekawe pomysły na prezenty do 30 zł

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej nam osoby często potrafi stanowić poważne wyzwanie. Sytuacja komplikuje się jeszcze mocniej, gdy nasz budżet na zakup prezentu jest ograniczony. Oczywistą rzeczą jest to, aby nasz prezent był wyjątkowy oraz odpowiednio dopasowany do potrzeb obdarowanej osoby. Nie są to jednak jedyne kryteria, jakimi ludzie kierują się podczas wyboru prezentu.

Zobacz także: Jakie są pomysły na zdjęcia komunijne?

Jakie cechy powinien mieć dobry prezent?

Według badań, wybierając prezent najczęściej zwracamy uwagę na jego oryginalność, a także jakość wykonania. Te dwa kryteria są najważniejsze szczególnie dla grupy wiekowej 18-25 lat. Kolejne kryterium stanowią indywidualne upodobania osoby, dla której kupujemy prezent. Równie ważne cechy to użyteczność prezentu oraz jego wygląd. Jak widać istnieje mnóstwo różnych kryteriów, na podstawie których można wybrać prezent.

Pomysły na prezent z niskim budżetem

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się prezenty personalizowane. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wyjątkowości danego prezentu, ponieważ kupując prezent personalizowany, mamy pewność że nikt wcześniej nie dostał identycznego prezentu. Istnieje wiele firm, które oferują usługi personalizacji prezentów, więc warto poświęcić trochę czasu i zainteresować się tym tematem, aby sprawić bliskiej osobie wyjątkową niespodziankę.
Istnieją grupy prezentów, które szczególnie łatwo można poddać personalizacji. Zaliczamy do nich m.in. biżuterię oraz naczynia. W przypadku biżuterii, elementem personalizowanym może być na przykład grawer z imieniem lub inicjałami osoby obdarowanej. W przypadku naczyń, możemy na przykład zakupić kubek ze specjalnie przygotowanym napisem. Taki prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osoby, która uwielbia kawę lub herbatę.
Obie grupy prezentów cechuje stosunkowo niewielka cena, dlatego też jeśli mamy ograniczony budżet, to wybór personalizowanego kubka lub bransoletki z grawerem może okazać się doskonałym pomysłem.
W obu przypadkach powinniśmy zmieścić się w kwocie 30 złotych, co nie jest wygórowaną ceną, a personalizacja takiego prezentu podnosi jego rangę oraz nadaje mu wyjątkowy charakter.
Ciekawymi pomysłami na prezenty do 30 zł mogą być również personalizowane etui na telefon lub elementy garderoby, takie jak np. spinki do koszuli. Wymienione wyżej prezenty, oprócz niskiej ceny oraz wyjątkowości cechują się dużą praktycznością, co również jest niezwykle istotnym kryterium. Każdy lubi bowiem dostawać prezenty, które są użyteczne i służą w życiu codziennym przez długi czas.

Kto najczęściej kupuje personalizowane prezenty?

Według statystyk, personalizowane prezenty najczęściej wybierane są przez kobiety. Najbardziej popularną formą prezentu jest personalizowana biżuteria, ze względu na niewielką cenę, wysoką użyteczność oraz wyjątkowość.
Niemniej jednak, popularność prezentów personalizowanych rośnie z każdym rokiem i na takie rozwiązania coraz częściej decydują się też mężczyźni.

Lista pomysłów na prezenty do 30 zł

Tak naprawdę każdy prezent potrafi być wyjątkowy. Wszystko zależy bowiem od więzi, jaka łączy nas z osobą, której zamierzamy kupić prezent oraz od jej upodobań. W związku z tym, bez najmniejszego problemu można znaleźć prezent, który zbytnio nie obciąży naszego budżetu, a jednocześnie sprawi radość bliskiej osobie.
Do najbardziej popularnych prezentów można zaliczyć elementy ubioru, takie jak skarpetki, majtki czy koszulki. Jest to kategoria prezentów, które zawsze cieszą się dużym uznaniem, ponieważ są one bardzo praktyczne i użyteczne.
Jeśli bliska nam osoba interesuje się na przykład degustowaniem piw kraftowych, to dobrym pomysłem może okazać się zakup zestawu prezentowego z takim właśnie trunkiem, oraz specjalnie personalizowaną szklanką.
Tanim i bardzo użytecznym prezentem może być również zestaw herbat. Jest to rodzaj prezentu, który cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród kobiet, tak więc jeśli zastanawiamy się na przykład, jaki prezent zakupić na dzień matki, to taki zestaw może okazać się bardzo trafionym pomysłem.

Udostępnij