9print.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy oraz o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty

Jak znaleźć pasję?

Jak znaleźć pasję?

Pasja dla wielu ludzi stanowi istotny element życia, dzięki któremu nabiera ono sensu. Jest to jakaś czynność, która sprawia, że mamy poczucie spełnienia. Przynosi nam radość i pozwala odetchnąć od codziennych obowiązków. Niektórzy, już od dziecka mają swoją pasję. Może też stać się naszą pracą i sposobem na życie. Natomiast wielu z nas ma problem z jej znalezieniem, przez co nasze życie staje się nudne i popadamy w rutynę. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć pasję dla siebie, przeczytaj ten artykuł.

Zobacz także: 5 sposobów na odnalezienie sensu życia

Jak znaleźć pasję – sposoby

Większość z nas, żyje na co dzień według schematu, praca – dom. Popadamy przy tym w rutynę i nie mamy satysfakcji z tego co robimy. Chcielibyśmy znaleźć, jakieś dodatkowe zajęcie, które nas interesuje i rozwija. Niestety wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak znaleźć pasję? Przede wszystkim musimy zajrzeć w głąb siebie i swoich myśli. Najgorszym rozwiązaniem w tej sytuacji, będzie robienie czegoś wbrew sobie lub dlatego, że jest to modne i “wszyscy” to robią.

Zastanów się, co sprawia Ci radość

Każdy z nas jest inny, mamy różne zainteresowania i poglądy. Coś co jedna osoba uwielbia, inna może nienawidzić. Dlatego poszukując swojej pasji, warto zastanowić się, co tak naprawdę lubisz robić. Są to czynności, które sprawiają, że wykonując je, odpoczywasz i ładujesz akumulatory. Masz lepszy humor i dużo się uśmiechasz. Ogólnie jesteś pozytywnie nastawiony do życia. Dla jednych taką rzeczą będzie gotowanie, dla innych wędrówki po górach czy podróże. 

Warto w tej sytuacji zrobić listę rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, a których wolałbyś unikać. Dobrym rozwiązaniem będzie też próbowanie nowych rzeczy. Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś na rolkach, a zawsze chciałeś to po prostu zacznij to robić. 

Zobacz także: Pomysły na dodatkowy zarobek – jaka praca w weekendy

Zacznij od małych kroków

Kiedy już uświadomisz sobie, co sprawia lub czujesz że sprawiłoby Ci radość, zacznij małymi krokami to robić. Może na Twojej liście jest kilka takich rzeczy, wtedy przeznacz swój wolny czas na próbowanie. W momencie, gdy coś jednak nie będzie dawało Ci satysfakcji, to znak, że nie jest do dla Ciebie. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli na początku coś Ci nie wychodzi, to nie powinieneś zbyt szybko się zniechęcać. Warto zaangażować się w stu procentach, ale nie zmuszać się na siłę.  

Dobrym sposobem, jest znalezienie innych osób, którzy będą podzielać naszą pasję. Mogą oni być dla nas inspiracją, a także możemy się od nich nauczyć wielu nowych rzeczy. 

Szukając pasji, pamiętaj o pozytywnym nastawieniu. Bądź otwarty na różne propozycje! 

Udostępnij